Eskişehir Bina Güçlendirme

Eskişehir Bina Güçlendirme

Eskişehir Bina Güçlendirme

Bina güçlendirme eskimiş ve hasar görmüş binaların çeşitli inşaat yöntemleri ille tekrar dayanıklılık kazanmasıdır.

 

Bina güçlendirme Eskişehir işlemlerinin, ülkemizin son 20 yılda geçirdiği süreç göz önüne alındığında, ne kadar çok eski bina ve yerleşim yeri olduğu da düşünülürse neden bu kadar çok yaygın olduğu ve ihtiyaç duyulduğunu anlamak daha da kolay olur. Ülkemizde bugüne kadar birçok büyük deprem felaketi yaşanmıştır ve ülkemizin içerisinde bulunduğu deprem kuşağı göz önünde bulundurulduğunda, ilerisi içinde temkinli olmak, dikkatli ve hazırlıklı olmak çok büyük önem arz etmektedir.

Ülkemizde doğru zemin etütleri yapılmamış, doğru projelendirilmemiş ve yanlış zemin üzerine yapılmış ya da yapımı sırasında kalitesiz ve yanlış malzeme kullanılarak yapılmış binaların çökme haberleri ile her gün karşılaşmaktayız. Kötü niyetli, insan hayatını hiçe sayan, daha az harcama ile daha çok kar elde etmeye çalışan kişiler tarafından bu trajediler yaratılmaktadır. 

Eskişehir bina güçlendirme işlemlerinde büyük tecrübeye sahip olan firmamız, tüm ihtiyaçlarınıza en profesyonel ve en pratik çözümleri sunmaktadır. Sözünü ettiğimiz gibi, iyi niyetli olmayan kişiler tarafından yapılan mühendislik olarak yanlışlarla dolu binaların güçlendirme işlemlerini ihtiyaç duymasından daha doğal bir şey olamaz.  

 

Bina Güçlendirme Nerelerde Uygulanır?

Tarihi eseler yıkılması mümkün olmayan yapılar oldukları için sağlamlaştırmak ve onarmak için bina güçlendirme Eskişehir uygulanır. Yıkılması durumunda eski değerini koruyan yeni bir yapı inşa edilmesi imkansız olan binalarda tercih edilir. Maliyet odaklı bir çalışma değil, tarihi ve sanatsal değerini korumak için Eskişehir bina güçlendirme uygulanır.

Konut, mağaza ve iş yeri gibi mekanlarda maliyet odaklı yaklaşım esastır. İyi bir değerlendirme ile hasar oranı, binanın yenilenecek kısımları iyice analiz edilerek bina güçlendirme işlemine karar verilmelidir.

Bina Güçlendirme Raporunda Olması Gerekenler

Binanın yapımında kullanılmış malzemelerin durumu yazılmalıdır. Kullanılmış demirlerin paslı olma durumları sağlamlığını belirlediği için önemlidir. Beton dökülmesi yaşamış binalar güçlendirmeye ihtiyaç duyulan binalardır. Beton kesitlerinde azalma olup olmadığı raporda bulunması gerekir.

 

Bina güçlendirme Eskişehir profesyonel bir ekip ile yapılması gereken bir işlemdir. İçinde yaşayan insanların can güvenliğini bu derece etkileyen bir karar için tecrübeli bir ekip ve teknolojik bir ekipman gereklidir. Firmamız kalite güvencesiyle sizlere Eskişehir bina güçlendirme konusunda hizmet vermektedir.

 19 Haziran 2018, id:596

Diğer Yazılar

E-bülten Kayıt

telefonwhatsappmail